Meest geslaagden toelatingsexamen arts, tandarts en dierenarts

Elk jaar worden de toelatingsexamens voor arts en tandarts georganiseerd. Dit jaar werden ook toelatingsexamens georganiseerd voor de opleiding Dierengeneeskunde. “Enkel in West-Vlaanderen slaagt meer dan de helft van de kandidaten. Door de verhoging van de quota konden nu ook een historisch aantal van 322 West-Vlaamse artsen en tandartsen starten”, stelt Brecht Warnez.

Van de 591 West-Vlaamse deelnemers aan het toelatingsexamen voor artsen, slaagden 294 studenten, wat neerkomt op 50%. In de tandheelkunde slaagden 90 van de 184 West-Vlaamse kandidaten, een slagingspercentage van 49%. De resultaten zijn nog indrukwekkender in de diergeneeskunde, waar 48 van de 65 deelnemers slaagden, goed voor een percentage van 74%.

In een overzicht van de provinciale resultaten blijkt dat West-Vlaanderen het beste scoort met een slaagpercentage van 51% bij 840 deelnemers. Dit steekt scherp af tegen de percentages van andere regio’s zoals Antwerpen (33%), Brussels Hoofdstedelijk Gewest (26%) en Limburg (36%).

ProvincieingeschrevendeelgenomengeslaagdSlaagperc.Deelnameperc.
Antwerpen1676151350433%90%
Brussels Hoofdstedelijk Gewest2151945026%90%
Limburg74867323936%90%
Oost-Vlaanderen1467132655642%90%
Vlaams-Brabant1177106645843%91%
West-Vlaanderen90984043251%92%
Totaal61925612223940%91%

Meer artsen en tandartsen dan ooit

In het Vlaams parlement pleit Warnez al jaren voor meer opleidingsplaatsen voor artsen en tandartsen. Dit jaar is dat ook eindelijk gerealiseerd. Dit academiejaar mogen in Vlaanderen 1.598 studenten starten aan de opleiding geneeskunde en 220 aan de opleiding tandheelkunde. Dit heeft als direct effect dat er nu 279 student-artsen en 43 student-tandartsen uit West-Vlaanderen starten aan de opleiding. Vorig jaar waren dat er nog respectievelijk 226 en 29.

“Ook onze provincie kampt met een tekort aan artsen en tandartsen. Er zijn patiëntenstops en als je ziek bent moet je vaak te lang wachten tot je bij de dokter kan. Ik ben daarom heel blij dat er dit jaar er 67 West-Vlamingen meer kunnen starten aan de opleiding arts of tandarts”, sluit Brecht Warnez af.

Lees hier het artikel in de krant.

Gerelateerd nieuws

Milieu

2,5 miljoen euro voor ontharding West-Vlaamse speelplaatsen

Via de projectoproep Natuur in je school zet de Vlaamse regering in op ontharding van speelplaatsen. “Voor 2023 gaat het om een investering van een goede 2,5 miljoen euro in 19 West-Vlaamse speelplaatsen die nu zal worden gerealiseerd”, zegt Vlaams parlementslid Brecht Warnez.

Binnenlands Bestuur

Geldstromen naar Antwerpen nog groter dan gedacht

Elke West-Vlaming betaalt vandaag 1.393 euro aan de stad Antwerpen. In totaal krijgt de stad Antwerpen meer dan de hele provincie West-Vlaanderen. Deze subsidietransfers, die hoger liggen dan eerder geschat, zijn onthuld door een gedetailleerde financiële analyse van de krant ‘de Tijd’ en Vlaams Parlementslid Brecht Warnez (cd&v). Warnez benadrukt de oneerlijkheid van deze situatie: “De manier waarop onze steden en gemeenten worden gefinancierd, is volledig uit balans. Elke Vlaming zou gelijkwaardig moeten zijn. Landelijk Vlaanderen verdient meer centen en respect.”

Cultuur

Oplossing voor historische lokettenzaal in station van Brugge nodig

In de commissie Onroerend Erfgoed stelde minister Diependaele deze ochtend dat Vlaanderen geen financiële of andere ondersteuning wil geven aan de herinrichting en het publiek toegankelijk houden van de historische lokettenzaal in Brugge. “Dat is ongelooflijk jammer. Dit is een unieke kans om vanuit Vlaanderen mee een invulling te geven aan deze iconische plaats. We zijn het jammer genoeg gewoon in West-Vlaanderen geen toeristische subsidies te krijgen”, zei Vlaams parlementslid Brecht Warnez in de commissie.