Bib Wingene maakt van de Jeugdboekenmaand een groot (digitaal) boekenfeest

Vandaag, op maandag 1 maart, gaat de 50ste Jeugdboekenmaand van start. “We maken er een groot leestfeest van”, zegt Brecht Warnez, schepen van Bibliotheek. “Want corona of geen corona, in onze gemeente willen we zoveel mogelijk kinderen aan het lezen krijgen en daarvoor halen we alles uit de (boeken)kast.”

De gemeente schakelt 12 jeugdboekenauteurs in die de Wingense leerlingen willen motiveren en enthousiasmeren om (meer) boeken te lezen. Luc Embrechts en Jonas Boets, het zijn maar enkele voorbeelden.

“Ze gaan digitaal langs in elke school in onze gemeente en passeren zo in maar liefst 57 klassen”, vertelt schepen Brecht Warnez. “We geloven erg in het belang van deze auteurslezingen omdat een goede lezing de drempel verlaagt om een boek te beginnen lezen. Het wekt nieuwsgierigheid en leeshonger op bij de kinderen en het verruimt hun blik op de literaire wereld.”

Focus op wat wel mag en kan

Normaal gezien brengen veel klassen tijdens de Jeugdboekenmaand een bezoek aan de bib, maar dat is omwille van de huidige coronamaatregelen niet mogelijk. “Ons bibteam bleef niet bij de pakken zitten en zorgde met de digitale auteurslezingen voor een goed alternatief”, zegt bibliothecaris Christine Fransoo. “Elke klas kreeg ook een feestpakket zodat de kinderen en hun juffen en meesters er een echt feestje van kunnen maken. Voor de leerlingen van het 3de tot het 6de leerjaar werd bovendien het digitaal boekenspel Bibster ontwikkeld dat in de klas gespeeld kan worden.”

Groot en verrassend aanbod

“Een bezoek met de klas aan de bib kan niet, maar we hopen toch dat zoveel mogelijk kinderen, samen met hun ouders, deze maand de weg vinden naar onze bib”, benadrukt schepen Brecht Warnez.

De jeugdboekenafdeling wordt extra feestelijk aangekleed en de boeken van de auteurs die digitaal langskomen krijgen een prominente plaats. “En daarnaast hebben we ook nog 15.000 jeugdboeken en 4.000 strips, keuze genoeg dus.”

Gerelateerd nieuws

Wingene

Wingene verwelkomt nieuwe inwoners

Het gemeentebestuur ontving op zondag 21 mei zo’n 36 nieuwe inwoners op een gezellig ontmoetingsmoment in het gemeentehuis. Met een hapje en een drankje werden ze warm onthaald. “Het is fijn om onze nieuwe inwoners samen te kunnen brengen. Velen van hen verkenden onze mooie gemeente al en vonden de weg naar ons gemeentehuis, maar toch zijn er nog verborgen parels en gemeentelijke diensten die we hen graag tonen”, zeggen schepenen Brecht Warnez en Ann Mesure.

Milieu

Gemeente Wingene eert en beloont zwerfvuilvrijwilligers tijdens feestelijke ontvangst

De gemeente Wingene heeft afgelopen zaterdag haar zwerfvuilvrijwilligers, ook bekend als “Mooimakers”, in de schijnwerpers gezet en bedankt voor hun waardevolle inzet. De maand april stond in het teken van het uitdagen van gezinnen, leerlingen, verenigingen en straatcomités om één van de 200 zones in de gemeente zwerfvuilvrij te maken. “Maar liefst 150 deelnemers hebben deze uitdaging aangenomen en zo 60% van het gemeentelijk grondgebied van zwerfvuil ontdaan. We zijn al onze zwerfvuilvrijwilligers ontzettend dankbaar en kunnen ons respect niet genoeg uitdrukken”, vertelt schepen van milieu Brecht Warnez.

Cultuur

West-Vlaamse verenigingen krijgen meeste feestcheques voor Vlaanderen Feest!

Elk jaar kunnen lokale verenigingen aanspraak maken op een feestcheque ter waarde van maximaal 170 euro, waarmee ze straat- en wijkfeesten kunnen bekostigen met betrekking tot de Vlaamse feestdag op 11 juli. In 2022 was onze provincie – samen met Limburg – de koploper en werden er maar liefst 227 feestcheques aan verenigingen uitgereikt. Dat blijkt uit een vraag van Vlaams Parlementslid Brecht Warnez aan minister-president Jan-Jambon. “Onze provincie heeft nog vele lokale verenigingen, straat- en wijkcomités die samen in de buurt gezellig samenkomen. We moeten hen blijven ondersteunen want zij zorgen voor sociale cohesie en creëren een gemeenschapsgevoel in onze wijken en buurten”, zegt het parlementslid.