Gedichtenwandeling met lokaal talent

Nog tot eind februari kan je in het centrum van Zwevezele deelnemen aan de gedichtenwandeling. Langsheen de route van ongeveer 5 kilometer kom je tientallen knappe gedichten tegen van lokale dichters over het thema ‘thuis’. “Nooit eerder werden zoveel gedichten ingestuurd”, zegt Brecht Warnez, schepen van Cultuur en Bibliotheek. “Poëzie is dood? Niet in onze gemeente!”

De gedichtenwandeling is een initiatief van de bibliotheekraad naar aanleiding van de poëzieweek. “Eind vorig jaar lanceerden we een oproep voor gedichten en die viel niet in dovemansoren”, vertelt schepen Brecht Warnez enthousiast. “We ontvingen bijna vijftig gedichten en meer dan honderd elfjes, dat zijn korte gedichten van elf woorden, over het thema ‘thuis’.”

De bibliotheekraad en het team van de bib maakten een mooie selectie van 20 gedichten, geschreven door volwassenen, en 20 gedichten, geschreven door leerlingen van de Wingense scholen.

5 kilometer leesplezier

Langs de bewegwijzerde route van ongeveer 5 kilometer in het centrum van Zwevezele vind je de gedichten van lokale dichters op verschillende plaatsen terug. Soms geplakt op een ruit, soms in een voortuin. Op elk paneel staan een gedicht van eigen bodem, een elfje (dat is een kort gedicht van elf woorden) en een vraag om over na te denken of over te discussiëren terwijl je verder wandelt. Nergens beter dan thuis … of toch niet?

Praktische info

Data: van 25 januari tot eind februari
Start & einde van de wandeling: Sociaal Huis in Zwevezele (neem een gratis folder met route mee!)
Meer info & route op RouteYou: www.wingene.be/gedichtenwandeling

Geselecteerde lokale dichters

Volgende volwassen dichters werden geselecteerd: Tine Gryson, Sylvie Marie, Dominique Jacobus, Gino Vanpoucke, Sofie Huvaere, Korneel Dobbels, Paul Rigolle, Bea Boomgaert, Dominique Sette, Lore Goessaert, Sofie Verstraete, Johan Volckaert, Lies Geerolf, de bewoners van WZC Het Laar, Rudi Lejaeghere, Kris De Lameillieure, Chantal De Witte, Toon Vanlaere, Nele Depauw en Eddie De Fauw
De elfjes van volgende jonge dichters werden geselecteerd: Eva Hillewaere, Lieke Goderis, Lou Schelfhout, Noémie Lierman, Heleen De Maré, Lucas Vandeghinste, Aloïse Dufour, Ella Van Walleghem, Djiedro Notebaert, Ayco Vancauwenberghe, Stan Padot, Miel Maeseele, Thibaut Sap, Joëlle Landuyt, Emme Deblaere, Noor Mindreau, Yara Maes, Marthe Desmet, Aryana Davinder, Annabelle Jacobus

Alle dichters werden tijdens een feestelijk startmoment van de gedichtenwandeling in de bloemetjes gezet.

Gerelateerd nieuws

Wingene

Wingene lanceert nieuw info- én UiT-magazine

Met trots lanceert de fusiegemeente Wingene haar vernieuwde infomagazine. In een fris jasje en met een eigentijdse aanpak brengt dit magazine niet alleen nieuws en belangrijke informatie, maar ook verbindende verhalen en inspirerende initiatieven. Het verschijnt voortaan vijf keer per jaar en wordt huis-aan-huis bedeeld bij alle inwoners.

Cultuur

Cultuur voor iedereen in Wingene, Zwevezele en Ruiselede

De fusiegemeente Wingene-Ruiselede investeert fors in een uitgebalanceerde cultuurprogrammatie voor het seizoen najaar 2025 – voorjaar 2026. “Met een uitbreiding van het programma naar Ruiselede versterken we het cultuuraanbod in al onze deelgemeentes”, zegt schepen van Cultuur Brecht Warnez na vragen van gemeenteraadslid Quinten Dedecker (cd&v), die ook pleitte voor voldoende aandacht voor jongeren.

Binnenlands Bestuur

Grote private spelers moeten ook gevolgen van fusies beperken

De vele wijzigingen die bij een fusie komen kijken lopen meestal gesmeerd. Toch blijken enkele problemen niet snel opgelost. “Op mijn vraag zal minister Crevits zich inzetten om grote spelers zoals Google Maps aan te manen om straatnaamwijzigingen sneller aan te passen en zo de hinder te beperken”, zegt Vlaams parlementslid Brecht Warnez die zelf in een fusiegemeente woont.