Zes nieuwe locaties
Jaarlijks worden nieuwe locaties geselecteerd voor het plaatsen van trajectcontroles. “Voor 2020 gaat het om de Torhoutsesteenweg en de Bruggestraat in Zedelgem en Torhout, de provinciebaan in Staden, de Brugse Steenweg in Zuienkerke, de Provenseweg/Couthoflaan in Poperinge en de Brugse Baan/Oostendse Steenweg in De Haan,” weet Brecht Warnez.
Bevestiging van gemeentebesturen
Brecht Warnez: “De gemeentebesturen hebben deze locaties eind maart goedgekeurd. Van zodra de aannemer aan de slag kan, duurt het nog zo’n 6 maanden voor een trajectcontrole operationeel is. Eén trajectcontrole kost 90.000 euro.”
14 flitspalen vervangen door trajectcontrole
Op 14 locaties worden flitspalen vervangen door trajectcontroles.
“Het gaat om locaties in Brugge, Diksmuide, Menen, Ieper en Oostende. Zes daarvan zijn al opgeleverd, de overige acht zijn in voorbereiding van uitvoering. Het ultieme doel van al deze ingrepen is veiliger verkeer en minder ongevallen. Daar kan niemand iets op tegen hebben,” besluit Brecht Warnez.